Kulturális intézmények, közösségi terek
DIO Ház
Makovecz Imre, a híres-neves építész saját kézírással írta és rajzolta előbb a szerződést, majd az épület három vázlatát, változatát, amelyek közül a jelenlegit választottuk. A román nyelvű tervrajzok és mindenfajta jóváhagyások viszont a Kolozsváron élő Dr. Müller Csaba építész-mérnök munkája, aki éppen doktori disszertációját készítette, ez a munka is része volt e dolgozatnak.
A szászrégeni DIO Ház méltán emlegethető a szászrégeni magyarság kulturális fellegváraként. A jelentős közművelődési központban egyebek mellett diakóniai munka is folyik. Az egyházközség mellett, önálló jogi személyként működő DIO Ház Egyesület nevének csengésében is hordozza azt, hogy az épület az Isten háza, a magyar dió szó mellett az olasz dio és a francia dieu szavak jutnak eszünkbe kiejtésekor. A név a diakónia, ifjúság és oktatás szavak első betűjéből keletkezett, és mindhárom hangsúlyosan jelen van a ház mindennapi életében.
A DIO Ház ad otthont a Kemény János Művelődési Társaságnak is.
str. Mihai Viteazu nr. 51, jud. Mures
0265-512388
0742-892669
Kézműves alkotóház
Az épület a katolikus egyház tulajdonát képezi, melynek eddig két termét újították fel a Csoóri Sándor Alap pályázatából, ugyanígy vásároltak eszközöket, berendezési tárgyakat, különböző alapanyagokat. Három állandó műhelyben lehet részt venni: bútorfestés, gyöngyfűzés és szövés. Emellett vannak ünnepekhez kapcsolódó tematikus foglalkozások is, például tojásírás vagy adventikoszorú-készítés.
Bujorului utca 24.
Telefon: 0745259798
Néprajzi Múzeum
A Farkas család hajdani kúriájában kapott helyet. 1960. január 1-én nyitotta meg kapuját. Alapítója Anton Badea néprajzkutató, az ő nevét viseli az intézmény. Az ő tulajdonában lévő népviselet gyűjtemény eredetileg 64 darabból állott és ezt a páratlan kincset az alapító a köznek adományozta. Jelenleg e darabok tematikus kiállítások keretében tekinthetők meg: A kenyér Útja, Évszakok, Az élet pillanatai, A nő a családban és társadalomban, Marosmenti archaikus népi mesterségek. A szabadtéri skanzenben a hagyományos népi építkezési stílus szemlélhető meg, például Kis Kelemen kunyhója görgényszentimrei szerény parasztház, görgényhodáki tanya, a marosjárai Keresztelő Szent János templom, népművészeti szobabelsők, egy Felsőrépáról származó malom, egy hodáki olajprés, sajtoló és örlőszerkezetek.
A múzeum az állandó kiállítások mellett más kulturális rendezvények előtt is nyitva áll, kiállításokat, előadásokat is befogad, népművészeti táborokat is szerveznek itt.
Cím: Str. Vânătorilor, nr. 51
Telefon: 0265-512571
E-mail: muzeureghin@yahoo.com
Magyar muzeológus: Kozma József
Petru Maior Városi Könyvtár
Cím: str. Republicii, nr. 2, Reghin, Judetul Mures
Telefon: 0265 – 520579
Fax: 0265 – 520579
web: www.bibliotecareghin.ro
e-mail: bmpmreghin@gmail.com
Eugen Nicoară Művelődési Ház
Cím: Str.Spitalului nr.11,
Tel: 0265.520.887